Приведени албански државјани при обид за нелегално преминување на границата Македонија-Грција

На 05.09.2019-та година во 05:30 часот во атар на с.Николиќ, дојранско, полициски службеници ги привеле лицата Р.Х.(61) и А.Х.(26), двајцата од Република Албанија, поради тоа што се обиделе нелегално да ја преминат државната граница од Р.С.Македонија со Р.Грција.

Лицата биле предадени во Полициската станица Дојран за понатамошна постапка.

Login

Добредојдове! Логирајте се на вашата сметка

Запомни ме Заборавена лозинка?

Lost Password