Детали за авторот

Вести

Туристичката патека од Првата Светска Војна ќе биде ставена во употреба

Градоначалникот Ангов во конференциската сала на хотелот ХИТ во Стар Дојран беше организатор и домаќин на работен состанок на...

Прочитај повеќе
Вести

Делегација на Општина Дојран положи цвеќе пред Споменикот на борците на НОБ

По повод празникот „11. Октомври”, делегација на Општина Дојран, предводена од Градоначалникот Анго Ангов, положија свежо цвеќе пред Споменилот...

Прочитај повеќе
Вести

Поради градежни активности променет режимот на сообраќај на Регионалниот пат Дојран – Николич

Вчера, 8-ми октомври, започнаа градежните активности – поставување на индуктивни јамки на Регионалниот пат 1105 Дојран – Николич, во времетраење од...

Прочитај повеќе
Вести

Започнува изведба на пет нови проекти

Градоначалникот на Општина Дојран, Анго Ангов на својата фејсбук страна објави пет нови проекти чија реализација се очекува да...

Прочитај повеќе
Вести

Во Дојран се одржа состанок на партнерите од прекуграничниот проект Зефирос

Општина Дојран денес е домаќин на состанок помеѓу партнерите од прекуграничниот проект Зефирос. Во рамки на проектот Interreg –...

Прочитај повеќе
Вести

Во Дојран беше одбележана Европската недела на спортот под мотото „Храни се здраво и живеј здраво!“

Европската недела на спортот под мотото „Храни се здраво и живеј здраво!“ каде особено внимание посветува на здравата исхрана...

Прочитај повеќе
Вести

Сом од 50 килограми уловен во Дојранското езеро

Младите риболовци од Струмица, Никола Полизовски и Александар Христоманов, на Фејсбук споделија фотографии од нивниот трофеен улов. Се работи...

Прочитај повеќе
Uncategorized

На денешен ден почина легендата на македонскиот фудбал Благој Истатов

На денешен ден, минатата 2018-та година, на 72-годишна возраст почина легендата на македонскиот и југословенскиот фудбал, Благој Истатов. Благој...

Прочитај повеќе
Вести

Дојранчани со 4 први места на 24-те републички спортски пензионерски натпревари

На 22ри септември во Радовиш се одржаа дваесет и четвртите републички спортски пензионерски натпревари. Од 860 натпреварувачи од 53...

Прочитај повеќе
Вести

Во петок ќе се одржи 33-тата седница на Советот на Општина Дојран

Во петок, со почеток во 15 часот, во салата за состаноци во Општина Дојран ќе се одржи 33-тата седница...

Прочитај повеќе

Страна 1 of 8

Login

Добредојдове! Логирајте се на вашата сметка

Запомни ме Заборавена лозинка?

Lost Password