Детали за авторот

Вести

Приведени албански државјани при обид за нелегално преминување на границата Македонија-Грција

На 05.09.2019-та година во 05:30 часот во атар на с.Николиќ, дојранско, полициски службеници ги привеле лицата Р.Х.(61) и А.Х.(26),...

Прочитај повеќе
Вести Топ

Целосна реконструкција на подрачните училишта во Дојран за 4 милиони денари

Општина Дојран со инвестиција од вкупно 4 милиони денари изврши целосна реконструкција на подрачните училишта во населените места Фурка,...

Прочитај повеќе
Вести Топ

Изградба на спортска сала и реконструкција на подрачни училишта:општината реализира капитални проекти

Општина Дојран периодов работи на реализирање на капитални проекти. Во тек се градежни активности за изградба на спортска сала...

Прочитај повеќе
Вести Топ

Градоначалникот Ангов ги посети првачињата на првиот училишен ден

Вчера ООУ „Кочо Рацин“ – Нов Дојран ги отвори вратите за првиот училишен ден на првачињата. Нив ги посети...

Прочитај повеќе
Вести Спорт

ЖФК СЦ „Истатов“ ќе ги одмери силите со ЖФК „Каменица Саса“

На 25-ти август 2019-та година (недела) со почеток од 18 часот, на стадионот – Спортски Центар „Истатов“ во Нов...

Прочитај повеќе
Вести

Дојран се подготвува за тридневниот фестивал „Риба и вино“

Од 9-ти до 11-ти август 2019-та година, ќе се одржува фестивалот „Риба и Вино“ во Дојран, на плоштадот „Под...

Прочитај повеќе
Вести Топ

Заев и Борисов ќе се поклонат пред споменикот на Каварналиев денес во Дојран

Премиерите на Македонија и Бугарија – Зоран Заев и Бојко Борисов, денес (01-ви август) ќе се поклонат и положат...

Прочитај повеќе
Вести Топ

Се санира Дојранското крајбрежје за отворање нови плажи и туристички содржини

Општина Дојран работи на санирање и уредување на најкритичниот и разурнат дел од Дојранското крајбрежје. Целта на овие активности...

Прочитај повеќе
Вести Спорт Топ

ЖФК „Паок“ – Грција доаѓа на пријателски натпревар во Дојран со ЖФК СЦ „Истатов“

ЖФК „Паок“ од Солун, актуелните шампионки на Грција и големи спортски пријатели на ЖФК „Истатов“ – Дојран, на 15.09.2019-та...

Прочитај повеќе
Вести

Поведена постапка против двете лица кои превезуваа дрога на граничниот премин Стар Дојран

Основното јавно обвинителство Велес донесе Наредба за спроведување истражна постапка против  две лица за кривично дело – Неовластено производство...

Прочитај повеќе

Страна 1 of 18

Login

Добредојдове! Логирајте се на вашата сметка

Запомни ме Заборавена лозинка?

Lost Password