Детали за авторот

Вести

Жител на Фурка заработил кривична пријава поради криумчарење на мигранти

Регионалниот Центар за гранични работи „Југ“ до Основното Јавно Обвинителство Скопје поднесол кривични пријави против 36 годишниот Р.Т од...

Прочитај повеќе
Вести

Во ЈОУДГ „Кокиче“ одржана работилница за еднаквоста помеѓу женските и машките деца кои престојуваат во градинка

Денеска во просториите на ЈОУДГ „Кокиче“ во Нов Дојран беше одржана интерактивна работилница на тема „Еднакви можности помеѓу женските...

Прочитај повеќе
Вести

Во Дојран ќе се одржи јавна расправа за валоризација на природните вредности на Дојранско Езеро

На 13-ти септември во 16 часот, во Конференциската сала во хотел „Романтик“ во Дојран, ќе се одржи Јавна расправа...

Прочитај повеќе
Вести

Македонија и Бугарија преку заеднички промоции на локални производи ќе го промовираат туризмот во двете земји.

Прекуграничните региони од Македонија и Бугарија започнаа здружено да ги промовираат локалните производи и туристички места. Шумските плодови во...

Прочитај повеќе
Вести

Викендов завршува манифестацијата „Дојрански ракувања“

Викендов во Дојран завршува манифестацијата „Дојрански ракувања“. Во сабота свој концерт ќе има студиото за модерен балет “Sweet Dance“...

Прочитај повеќе
Вести

Почнаа градежните активности за асфалтирање на улицата „Едвард Кардељ“

Започнаа градежните активности за асфалтирање на ул. “Едвард Кардељ” во Нов Дојран. Должината на целата улица е 2 километри....

Прочитај повеќе
Вести

Шверцер од Дојранско лишен од слобода, откако при претрес на мигранти е пронајден неговиот паричник

Триесет и седумгодишниот Р.Т, шверцер од село Фурка – општина Дојран е лишен од слобода од страна на полицијата,...

Прочитај повеќе
Вести

Ќе се плаќа акциза за домашно произведената ракија од казани

Според новиот Закон за акциза, земјоделците кои од овошје и грозје произведуваат жестоки алкохолни пијалоци, во текот на годината...

Прочитај повеќе
Вести

Од 10-ти до 12-ти август – Фестивал на рибата и виното во Дојран

Од 10-ти до 12-ти август ќе се одржи фестивал на рибата и виното на плоштадот „Под јаворите“ во Дојран....

Прочитај повеќе
Вести

На граничниот премин Дојран запленети неколку видови производи

Во изминатите две недели царинските службеници спречиле обид за криумчарење на разни видови стока на граничниот премин Дојран, при...

Прочитај повеќе

Страна 17 of 18

Login

Добредојдове! Логирајте се на вашата сметка

Запомни ме Заборавена лозинка?

Lost Password