Детали за авторот

Вести Топ

Приведени две лица во обид да пренесат марихуана преку граничен премин Стар Дојран

На 22.07.2019-та година на граничниот премин Стар Дојран приведени се Е.М.  и Е.Х., двајцата од с.Долна Бањица, Гостивар поради обид...

Прочитај повеќе
Вести Топ

ДЗС со кампања за заштита од пожари, со важност за целата територија на Македонија

Директорот на Дирекцијата за заштита и спасување – Аднан Џафероски, денеска одржа прес-конференција на која ја информираше јавноста за...

Прочитај повеќе
Вести Топ

„Костреж 2018“ од село Николиќ – нов концесионер на Дојранското Езеро

Од неодамна „Костреж 2018“ од село Николиќ е новиот концесионер на Дојранското Езеро на спортскиот, рекреативниот и стопанскиот риболов....

Прочитај повеќе
Вести Топ

АХВ поништила 218 килограми храна во туристичките центри Дојран, Охрид и Струга

Инспекциските служби на Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ), од 5 до 11 јули, спровеле вонредни инспекциски контроли кај...

Прочитај повеќе
Вести Топ

Второ авионско прскање против комарци

Центарот за развој на Југоисточниот плански регион во соработка со осумте општини од регионот организира второ авио-третирање против комарци...

Прочитај повеќе
Вести

Откриен обид за криумчарење цигари на граничен премин Дојран

Во текот на изминатите две недели, царинските службеници на граничните премини низ земјата откриле повеќе обиди за криумчарење разна...

Прочитај повеќе
Вести

Тепачка заради паркинг во Дојран

На 14.07.2019-та во 01:15 часот во Стар Дојран во близина на плажата Свети Никола бил нарушен јавниот ред и...

Прочитај повеќе
Вести Топ

Почнува фестивалската треска во Дојран: вечерва Џајковски на главната бина

Вечерва започнува фестивалската треска на најголемото издание досега на „Д-фестивал“ во Дојран, кој ќе се одржува цел викенд. На...

Прочитај повеќе
Вести Топ

Утре започнува деветтиот „Д-фестивал“ во Дојран, со над 50 изведувачи на програмата

Утре (12.07.2019-та година, петок) започнува 9-тото издание на фестивалот на најголемиот фестивал на отворено во земјава – „Д-фест“ во...

Прочитај повеќе
Вести Спорт

Во тек е пријавувањето за турнирот во мал фудбал „Илинден 2019“-Фурка

Во тек е пријавувањето за турнирот во мал фудбал „Илинден 2019-та“ – Фурка. Котизацијата за сениори изнесува 1.500 денари,...

Прочитај повеќе

Страна 2 of 18

Login

Добредојдове! Логирајте се на вашата сметка

Запомни ме Заборавена лозинка?

Lost Password