Спорт

ЖФК СЦ „Истатов“ ќе ги одмери силите со ЖФК „Каменица Саса“

На 25-ти август 2019-та година (недела) со почеток од 18 часот, на стадионот – Спортски Центар „Истатов“ во Нов Дојран, ќе се одигра натпревар помеѓу екипите на ЖФК СЦ „Истатов“…

Прочитај повеќе

ЖФК „Паок“ – Грција доаѓа на пријателски натпревар во Дојран со ЖФК СЦ „Истатов“

ЖФК „Паок“ од Солун, актуелните шампионки на Грција и големи спортски пријатели на ЖФК „Истатов“ – Дојран, на 15.09.2019-та година по втор пат ќе гостуваат во Дојран и ќе одиграат…

Прочитај повеќе

Во тек е пријавувањето за турнирот во мал фудбал „Илинден 2019“-Фурка

Во тек е пријавувањето за турнирот во мал фудбал „Илинден 2019-та“ – Фурка. Котизацијата за сениори изнесува 1.500 денари, додека пак јуниорите и ветераните (ревијални натпревари) се ослободени од котизација….

Прочитај повеќе

Екипата на „Џокер“ – Фурка замина на турнирот „Драган Манце“ во Србија

Денес екипата на „Џокер“ – Фурка замина за Србија, каде ќе учествува на еден од најдобрите фудбалски турнири во Европа: Меѓународниот детски фудбалски фестивал „Драган Манце“ во чест на познатиот…

Прочитај повеќе

ЖФК СЦ „Истатов“ вицешампиони на годинашното првенство во ПЖФЛ

По натпреварот помеѓу екипите на ЖФК „Плачковица“ и ЖФК СЦ „Истатов“, Истатовки го зазедоа вицешампионското место, со краен резултат 0:15 (0:9). Натпреварот беше дел од последното 26-то коло на ПЖФЛ….

Прочитај повеќе

„Џокер“ – Фурка домаќин на „Хедис Купот“ кој ќе се одржи во Валандово

На 08.05.2019-та година (среда) во спортската сала „Филип Втори“ во Валандово, ќе се одржи групната фаза од третиот круг на фудбалскиот „Хедис Куп“. На него силите ќе ги одмерат: „Џокер“…

Прочитај повеќе

ЖФК СЦ „Истатов“ – најефикасен тим во сите фудбалски лиги на ФФМ

Според статистиката на постигнати голови во досегашниот период, ЖФК СЦ „Истатов“ од Дојран, е најефикасниот тим во сите фудбалски лиги под капата на ФФМ. Под водство на тренерот Кирил Изов,…

Прочитај повеќе

Заврши најмасовниот турнир „Пандев Куп 2019“

По втор пат на највисоко ниво со над 1.500 дечиња од 8 до 12 години и голем број на фудбалски натпревари, се одржа „Пандев Куп 2019“. Четири дена од 27-ми…

Прочитај повеќе

Стартува вториот меѓународен „Пандев Куп 2019-та“

На 21.02.2019-та година (четврток) со учество на 74 екипи од Македонија, Бугарија, Србија и Романија, започнува вториот по ред, меѓународен „Пандев Куп 2019-та“. На турнирот ќе земат учество над 1.500…

Прочитај повеќе

Одржан последниот тренинг состанок на пионерите во ракометните школи Богданци и Дојран

Синоќа се одржа последниот тренинг состанок на пионерите во ракометните школи на РК „Младост“ во Богданци и Дојран, за оваа година. На состанокот им беа соопштени плановите на клубот за…

Прочитај повеќе

Страна 1 of 2

Login

Добредојдове! Логирајте се на вашата сметка

Запомни ме Заборавена лозинка?

Lost Password