Вести

Туристичката патека од Првата Светска Војна ќе биде ставена во употреба

Градоначалникот Ангов во конференциската сала на хотелот ХИТ во Стар Дојран беше организатор и домаќин на работен состанок на кој присуствуваа претставници од амбасадите на Франција и Бугарија, претставници од…

Прочитај повеќе

Делегација на Општина Дојран положи цвеќе пред Споменикот на борците на НОБ

По повод празникот „11. Октомври”, делегација на Општина Дојран, предводена од Градоначалникот Анго Ангов, положија свежо цвеќе пред Споменилот на паднатите борци на НОБ. Денес во Македонија се слави државниот…

Прочитај повеќе

Поради градежни активности променет режимот на сообраќај на Регионалниот пат Дојран – Николич

Вчера, 8-ми октомври, започнаа градежните активности – поставување на индуктивни јамки на Регионалниот пат 1105 Дојран – Николич, во времетраење од два дена, за што ќе се изврши промена на режимот на…

Прочитај повеќе

Започнува изведба на пет нови проекти

Градоначалникот на Општина Дојран, Анго Ангов на својата фејсбук страна објави пет нови проекти чија реализација се очекува да започне во периодот кој следува: Рехабилитација на локални улици,во должина на…

Прочитај повеќе

Во Дојран се одржа состанок на партнерите од прекуграничниот проект Зефирос

Општина Дојран денес е домаќин на состанок помеѓу партнерите од прекуграничниот проект Зефирос. Во рамки на проектот Interreg – IPA CBC, Zeffiros, ќе се реализираат повеќе активности, меѓу кои: набавка…

Прочитај повеќе

Во Дојран беше одбележана Европската недела на спортот под мотото „Храни се здраво и живеј здраво!“

Европската недела на спортот под мотото „Храни се здраво и живеј здраво!“ каде особено внимание посветува на здравата исхрана како предуслов за здрав и квалитетен живот беше одбележена и во…

Прочитај повеќе

Сом од 50 килограми уловен во Дојранското езеро

Младите риболовци од Струмица, Никола Полизовски и Александар Христоманов, на Фејсбук споделија фотографии од нивниот трофеен улов. Се работи за сом со тежина од 50 килограми уловен во Дојранското езеро….

Прочитај повеќе

Дојранчани со 4 први места на 24-те републички спортски пензионерски натпревари

На 22ри септември во Радовиш се одржаа дваесет и четвртите републички спортски пензионерски натпревари. Од 860 натпреварувачи од 53 општини, нашата Менка Вичентијевиќ го освои првото место за најдобар пикадо…

Прочитај повеќе

Во петок ќе се одржи 33-тата седница на Советот на Општина Дојран

Во петок, со почеток во 15 часот, во салата за состаноци во Општина Дојран ќе се одржи 33-тата седница на Советот на Општина Дојран. На дневен ред на седницата се…

Прочитај повеќе

Два нови договори за подобрување на локални патишта во општините Богданци, Гевгелија и Дојран

Склучени нови два Договори за подобрување на локални патишта во општините Богданци, Гевгелија и Дојран. На ден 20.09.2019 година, Раководителот на Центарот за развој на Југоисточниот плански регион, Г-а Жулиета…

Прочитај повеќе

Страна 1 of 25

Login

Добредојдове! Логирајте се на вашата сметка

Запомни ме Заборавена лозинка?

Lost Password